Prije 7 godina, dana 9.svibnja 2005. g. u našoj Župi oformljen je i od nadbiskupskog duhovnog stola odobren župni Caritas. U Caritasu je trenutno 8 aktivnih volontera koji gotovo svakodnevno nalaze vremena za stare i nemoćne stanovnike našega grada i okolice. Oni najsiromašniji među nama željni se ne samo tople ljudske riječi već i konkretne pomoći u osnovnim životnim potrebama kao što su hrana i grijanje. Poneki čak nemaju ni koliko-toliko pristojne uvjete stanovanja: krov prokišnjava na sve strane, nedostaje dobročinitelja jer sami nemaju nikakvih primanja. Caritas ima jako dobru suradnju s Gradom Kutina od kojeg je prošle godine dobio za svoje potrebe pravo korištenja prostora u Crkvenoj 6, uz mjesečnu obvezu plaćanja paušalne naknade režijskih troškova, a 2009. Grad je nabavio osobno vozilo Škoda-karavan koje isto tako otplaćujemo nekoliko godina.

Aktivnosti Caritasa:

– u najhitnijim slučajevnima aktivirani su volonteri na čišćenju i pospremanju domaćinstva, kuhanju obroka i donošenje toplih obroka te pomoć starim i nepokretnim župljanima

– pružanje pomoći svima koji su nas tražili i koji su bili u stvarnoj potrebi: davanje jednokratne novčane pomoći, kupovina hrane, plaćanje dospjelih računa za režije…

– akcije prikupljanja namirnica uoči Božićnih blagdana i Uskrsa te podjela poklon paketa za bladan sv. Lucije

Ovo su samo najvažnije aktivnosti uz pregršt drugih, sitnih i svakodnevnih koje nije potrebno spominjati.

ŽIRORAČUN ŽUPNOG CARTISA PRI PBZ: 2340009-1310194931 na koji se mogu uplatiti donacije.

Voditeljica Župnog Cartisa: Jasna Erdelji – 098 182 8845

Zamjenica voditeljice: Renata Klobučar – 098 184 1158