Članovi Zajednice obitelji župe Majke Božje Snježne, sastaju se jednom mjesečno, drugog četvrtka u mjesecu u 19 sati. Zajednicu čini (do sada) 35 obitelji naše župe, ali se taj broj svakim susretom povećava! Zahvaljujemo dobrom Bogu na milosti koju nam je udijelio da imamo mogućnost duhovnog rasta uz naše svećenike: župnika vlč. Dragutina Papića i p. Mariana Passerinija,  talijan, od 2010. godine naš je sugrađanin iz Družbe Sinova Bezgrješne, zajedno sa svojim subratom iz Kameruna, p. Alphonsom Mevohom. Već od samog osnivanja Zajednice obitelji p. Mariano je sa velikom predanošću prihvatio zadaću našeg duhovnog voditelja. Njegove nagovore na susretima simultano prevodi č.s. Mirjam Kuštreba. Kroz protekle susrete obradili smo psihološke aspekte braka i obitelji, a u prvoj polovici 2012. godine obradili smo neke od 10 kateheza u sklopu priprema za 7. svjetski susret obitelji. Podsjetimo se, u Milanu se je, uz sudjelovanje Svetoga Oca, od 30. svibnja do 3. lipnja 2012. godine održao VII. Svjetski susret obitelji. Tema Susreta bila je obitelj kao „baština čovječanstva“ u središtu Crkve i cijeloga društva. U svrhu priprave za susret, i slijedeći upute Benedikta XVI., pripremljeno je deset kateheza. „Rad i slavlje“, shvaćeni kao povlašteni načini na koje obitelj zauzima društveni prostor i živi ljudsko vrijeme, glavni su cilj spomenutih kateheza. Tako smo na jednom od susreta obradili Uvodnu katehezu, naslovljenu „Nazaretska tajna“, koja je posvećena stilu obiteljskoga života s naglaskom na primjeru nazaretske obitelji, a posebno nas se dojmilo razmišljanje nad Isusovim boravkom u obitelji i njegovom jednostavnošću. Razmišljali smo i živo diskutirali o međusobnoj ulozi članova današnjih obitelji, roditelja prema djeci i djece prema roditeljima, s kojim društvenim i komunikacijskim teškoćama se obitelj susreće itd. Susrete obično završavamo kratkim pojedinačnim te zajedničkom molitvom gdje si posvješćujemo veliku potrebu svakodnevne molitve jednih za druge.