Susreti mladih

Susret mladih je zajednica nastala inicijativom katoličke mladeži kutinske župe kako bi gradili zajedništvo mladih u župi i kako bi iskazivali radost života koju su našli susrevši Isusa Krista. Mladi župljani se otvorenog srca međusobno susreću u druženju, ali i u molitvi. Na susretima, kapelan ili animatori, održavaju poučne i duhovne kateheze, zatim se planira i dogovara kutinski planinarski križni put, organiziraju se hodočašća, raspravlja se o aktualnim temama današnjice, odvijaju se pripreme za Susret hrvatske katoličke mladeži, organiziraju se kreativne božićne i uskršnje radionice te se na taj način prikuplja novac za humanitarne svrhe, planira se i dogovara daljnji rad i ostale aktivnosti zajednice mladih u župi itd. Kutinski mladi župljani time iskazuju spremnost da naviještaju evanđelje spasenja i svjedoče svojim životima kako je lijepo biti Kristov prijatelj. Susret mladih se održava svake subote s početkom u 18:30 sati u vjeronaučnoj dvorani župnog dvora. Animatorice kutinske župe su Vesna Košak, Ljiljana Košak i Anamarija Maly.