Tada dođe Isus s njima u predio zvan Getsemani… (Mt, 26-36)

Molitvena zajednica Getsemani koja živi i djeluje pri župnoj crkvi Majke Božje Snježne Kutina, službeno je dobila ime u ljeto 2007.godine, a sa radom je započela nekoliko godina ranije za vrijeme trogodišnjeg svećeničkog službovanja tadašnjeg kapelana vlč. Anđelka Horvatića u Kutini, uz dopuštenje župnika vlč. Dragutina Papića. Naša molitvena zajednica djelo je Božje milosti i plod nutarnjeg osluškivanja vlč. Horvatića po poticaju Duha Svetoga. Prvotno zamišljena kao „Susreti utorkom-vjeronauk za odrasle “, rasla je kroz katehezu, čitanje Božje riječi te kroz otvorenost srca u spontanoj molitvi pred Presvetim Oltarskim sakramentom. Ime Getsemani u skladu je karizmom zajednice koja ima poslanje bdjeti, moliti, žrtvovati i zadovoljavati. Svetac zaštitnik naše zajednice je sv. arkanđeo Mihael.

Sastajemo se jedanput tjedno, utorkom u 19 sati. Molitvu predvodi i prati svećenik kroz ispit savjesti, čitanje i razmatranje  Božje riječi, katehezu i poduku, spontanu molitvu iz srca, te na kraju naš susret obično završavamo zahvalom Gospodinu i svjedočenjem o konkretnim djelima milosrđa naših članova.

Bdijte i molite da ne padnete u napast… (Mt, 26-41)

NAŠI CILJEVI I SMJERNICE :

– Bog je naš cilj, osvojiti duše za Nebo

– rasti u ljubavi prema Bogu i čovjeku, bezuvjetno opraštati

– sakramentalni život, molitva, post, djela milosrđa

– koji su članovi aktivniji u župi neka budu  pomoć i podrška župniku i kapelanu, oni koji su pozvani moliti u samozataji , neka mole i bdiju

– moliti za župu da bude žarište vjere , za biskupiju, za duhovno buđenje Moslavine, za nova duhovna zvanja, za sv. Oca Papu, biskupe, svećenike, redovnice i redovnike, bogoslove i kandidate za redovništvo

– moliti za članove molitvene zajednice Getsemani i njihove nakane i potrebe, gajiti zajedništvo i jedinstvo duha , pomagati jedni drugima, živjeti u ljubavi i miru

– posjećivati bolesne i nemoćne župljane

– duhovno rasti i jačati se u Gospodinu,  u osobnoj i zajedničkoj molitvi i klanjanju pred Presvetim

– stalno osluškivati i odazivati se nošeni poticajima Duha Svetoga, u radosti hvaliti i slaviti Gospodina životom

– krajnji cilj ove zajednice je da bude čvrsta molitvena jezgra podrške župi i župniku

Molitvena zajednica Getsemani još uvijek raste i formira se vođena brižnim upravljanjem  Crkvenih pastira. Bogu hvala i slava!

A kad je bio u smrtnoj stisci, usrdnije se molio. (Lk, 22-43)