178470_488285554537078_159996275_o[1]

Ako ste pomislili da je Biblija samo povijesni dokument o postojanju Isusa Krista kao proroka i njegovih prijatelja i neprijatelja (Novi zavjet), ili pak prikaz zgoda i nezgoda izraelskog naroda (Stari zavjet), predlažemo i pozivamo Vas da kao član Biblijske grupe u župi Majke Božje Snježne, svakog utorka poslije večernje svete mise u zajedništvu čitate Bibliju kao svetu knjigu, kao pravilo života. Uvidjet ćete da to nije samo pisana riječ, slovo na papiru, uz njenu se pomoć može liječiti nevjera i sumnje. To je nadasve živa riječ koja je neophodna za život nas kršćana. Duh Sveti je onaj koji osuvremenjuje tu Riječ i čini ju aktualnom za sva vremena. Na nama je da čitamo i osluškujemo, jer po Evanđelju nam Bog progovara, opominje nas i hrabri. Biblijska grupa započela je 2013. godine, pripremajući se za nedjeljne Sv. mise kroz čitanje i razmatranje evanđelja koja će se čitati, a predvodi ju kapelan naše župe. Prvobitna nakana je da Biblijska grupa bude potporom vjernicima, koji su povjerovali Isusu i bili katekumeni, kako bi se lakše nastavili snalaziti i napredovati u vjeri, «Ako je Bog za nas, tko će biti protiv nas?» (Rim 8,31). Kroz razmatranja i časoslov na biblijskoj grupi nastoji se poticati vjernike da Evanđelju prilaze dublje, prihvaćajući znanje i obrazovanje, ali još više vjeru, osobni odnos s Bogom, tj. prostore srca, koji nisu vidljivi u granicama uma. Stvoritelj nas je postavio usred čovječanstva da prepoznajemo svoje poslanje, da budemo proroci Njegove istine, svećenici njegove ljubavi koja se zauzima za život svih; da budemo kraljevi svijeta u Njegovo ime sve dok ne dođe. Primamo Ljubav, vlast Božjeg sina Isusa, u čije smo ime kršteni da mu budemo slični, jer Božji se čovjek pretvara u ljubav, nutrina mu je sposobna za preobrazbu i pripravljena za svetost, a izvana je samo duboka praznina. Kad se kao braća u Božjoj riječi vjernici susreću, umnažaju se njihove životne snage i predanje Duhu Svetom koji ih privija uz sebe.

3815[1]