Inicijativa Prolife, koja okuplja Hrvatski pokret za život i obitelj, Zakladu Vigilare te udruge Grozd i U ime obitelji, tijekom ovogodišnje korizme prikuplja potpise za nacionalnu peticiju “Imam pravo živjeti”. Nedvojbeno je da život počinje začećem pa je peticija usmjerena na zaštitu nerođenog života i pomoć trudnicama u potrebi. Reakcija je to na nedavnu odluku Ustavnog suda koji je odbacio zahtjev da se neustavnim proglasi tzv. Zakon o pobačaju iz 1978. Povodom te inicijative koja traje i u našoj župi, bračni par Stipe i Marija Bijader održali su predavanje o početku začetog života sa medicinsko – svjetovnog stajališta, ali i sa crkvenog. Važno je osvijestiti svakog pojednica o istini koja proizlazi o pobačaju, naveli su bračni par koji su svoj život posvetili Bogu koz sakrament braka i otvorenosti stvaranju novog života. Predavanje se održalo nakon nedjeljnih svetih misa.