Priprava za brak ili popularno „zaručnički tečaj“ je priprava zaručnika za sakrament ženidbe. Zaručnički tečaj je prije svega “crkvena priprava na crkveni brak”, namijenjena onima koji su članovi Crkve, dakle vjernici, koji žele sklopiti sakramenat kršćanske ženidbe.Pohađanje tečaja za brak potiče zaručnike da  osjete da im dolazi u susret Radosna vijest upravo za ovo njihovo životno stanje, te da u međusobnom razgovoru o temama tečaja još dublje spoznaju sebe i priprave se za odgovornosti i zadaće koje ih u zajedničkom životu očekuju.

Zaručnička priprava za 2014. godinu će se održati u Župnom pastoralnom centru u Popovači u dva termina. Prvi termin je  30.5. i 31.5., a drugi termin je  6.6. i 7 .6. 2014. s početkom u 18 sati. Pozivamo i potičemo sve vas koji razmišljate o braku da provedete zajedničko vrijeme kako bi produbilisvoju vezu uz duhovne sadržaje.

„Iznad svega ljubav. To je sveza savršenstva“ (Kol 3,14)